כמה חברות בע״מ באמת משאירות יותר בכיס אל מול עוסק מורשה?

שאלת השאלות שאין לה תשובה אחת בכל הקשור לכמה חברה בע״מ מרוויחה, הרי היא אינה מוגבלת והרווחיות שלה יכולה להיות מיליון ש״ח בחודש וגם יכולה להיות מינוס

שאלת השאלות שאין לה תשובה אחת בכל הקשור לכמה חברה בע״מ מרוויחה, הרי היא אינה מוגבלת והרווחיות שלה יכולה להיות מיליון ש״ח בחודש וגם יכולה להיות מינוס (כלומר היא בהפסד שלפעמים הוא מתוכנן לפי דוח הכנסות הוצאות מסיבות שונות עליהן נדבר בהמשך).

 

נתחיל מכך שרווחים הם לא סך ההכנסות אלה הכנסות פחות הוצאות, כלומר אם הכנסנו 20,000 ש״ח אבל בית העסק הוציא 30,000 ש״ח (ספקים, ציוד משרדי, משכורות, חובות וכו'), אנחנו נהיה במינוס 10,000 ש״ח.

 

נתחיל בעוסק מורשהעוסק מורשה הוא עסק אשר מכניס מעל ל-100,000 ש״ח בשנה ואין ״חובת מעבר״ בין עוסק מורשה לחברה בע״מ כמו שיש בין עוסק פטור לעוסק מורשה.

 

*אבל!*

 

עוסק מורשה משלם מס לפי מדרגות שיכולות להגיע ל– 50% תשלומי מס ורשויות (לפי רווח שנתי קלנדרי).

 

לכן אם עוסק מורשה הכניס רווח של 100,000₪ בחודש, הוא ישלם 48,985₪ לרשויות המס השונות.

 

*אבל!*

 

אם אנחנו חברה בע״מ, במידה ויש לנו רווחים והחברה אינה בהפסד, אנחנו נשלם 23% מס באופן קבוע, לכן אם חברה בע״מ הכניסה רווח של 100,000₪ בחודש, היא תשלם 23,000₪ בלבד לעומת עוסק מורשה אשר ישלם 48,985₪ , הבדל קריטי של 25,985₪ ולכן חברה בע״מ תשאיר הרבה יותר בכיס בסוף השנה אל מול עוסק מורשה.

 

**ישנם פרמטרים רבים מאוד להבדלים המדויקים בין כל עוסק מורשה ועל מנת לבחון את המקרה הספציפי של כל עוסק יש להתייעץ עם יועצים מומחים.

**ישנו חוק עידוד השקעות אשר קובע כי חברות אשר ישבו בפריפריה, יוכלו להנות משיעור מס של 7.5%, הטבה זאת אינה חלה על עוסקים מורשים ו/או פטורים.

 

בנוסף להטבות מס ותשלומים למוסדות במדינה, ישנן האנרגיות והפעולות השונות לחלוטין שהן הרבה יותר אגרסיביות, הרבה יותר מהירות ומלכתחילה המטרה שלהן להכניס הרבה יותר מהסיבה שהפעילות היא בחברה בע״מ ולא בעוסק מורשה אשר נחשב לעסק ״קטן״ ויחסית בתחילת דרכו.

עוד בקטגוריה

תגובות לכתבה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *