מקעקעים? עוסקים באומנות הגוף? זהירות! זה עלול לעלות לכם הרבה כסף

איזה כיף לראות את הגיוון שיש לנו כאן בקבוצה, דיברנו על מאמני כושר ועכשיו נדבר על אחד מהתחומים היצירתיים והפרוצים ביותר במדינה.

איזה כיף לראות את הגיוון שיש לנו כאן בקבוצה, דיברנו על מאמני כושר ועכשיו נדבר על אחד מהתחומים היצירתיים והפרוצים ביותר במדינה.
כיום כמעט וכל אחד יכול להכריז על עצמו כבעל מקצוע בתחומי אומנות הגוףכאשר התהליך, מעבר לפן האומנותי כוללת החדרה של מחטים, גופים זרים (פירסרים) ודיו (קעקועים) לתוך גוף הלקוחות (צד ג) ולכן השוק נחשב ל״יחסית״ פרוץ וישנן סכנות משפטיות רבות שאליהם בעלי העסקים חשופים.

 

לפני שנכנס לכלל הסכנות המשפטיות, נדבר קודם על אמינותברגע שאתם עושים את ״הצעד הנוסף״ ואתם מבטחים את המקום שלכם ואת עצמכם בביטוח אחריות מקצועית, אוטומטית אתם נהיים אמינים בהרבה יותר משאר המקעקעים או הפירסרים והלקוחות ירגישו הרבה יותר בטוח לבוא אליכם, יהיה לכם ראש שקט והמוניטין שלכם יהיה יוקרתי יותר.

 

הרי בתכלס, זה תחום רפואי לכל דבר ועניין.

 

נחזור לסכנות המשפטיות
ישנן שתי סכנות אליהם אתם חשופים, האחת תלוי בצד ג והשנייה תלויה בכם או באחד מהעובדים שלכם אך תזכרו שגם אם העבירה בוצעה ע״י צד ג או נגרמה רשלנות, זה עליכם.
סכנות אלו הן מהחמורות ביותר מהסיבה שאתם מתעסקים באופן ישיר עם גוף האדם ויכולות להגיע לתביעות משפטיות של מאות אלפי שקלים.

 

לדוגמא:

לקוח הגיע וביקש קעקוע, הוא בגיל הנכון ועד כאן הכל תקין, על פי חוק מותר לכם לעשות לו קעקוע.
ללקוח יש בעיית עור ו/או בעיה נפשית והוא לא כשיר לקבל החלטות כאלו בעצמו אך הוא אינו מודיע על כך ואתם? לא שואלים אותו ולא מחתימים אותו על טופס כנדרש.

ביצעתם את הקעקוע בצורה טובהאך לאחר שבוע התרחש זיהום במקום הקעקוע ומשם נוצר נזק הפיך אך הכולל הליכים רפואיים בתשלום כמו תרופות וביקור אצל מומחי עורללקוח יש עילה לתבוע אתכם משפטית על רשלנות.

 

מקרה שני? לא לקחתם תעודת זהות וקעקעתם קטין מתחת לגיל ההסכמה הבסיסי. מאוד לא טוב….

 

אז איך ניתן להימנע מכל אלו? פשוט מאוד!
מבצעים ביטוח מקיף ובודקים שיש לכם:
תעודות רפואיות.
קיום וניהול נהלי עבודה קפדניים שמטרתם מניעת פציעות אפשריות ממחטים.
אישור של הרשות הרלוונטית לבית העסק.
רישום ותיעוד השירותים שניתנו ללקוחות, נהלי עבודה מסודרים.
דרישת הוכחת זהות וגיל באמצעות הצגת תעודת זהות.
שאלונים רפואיים והצהרות שמכסות אתכם מבחינת מצבו של הלקוח

 

כמובן, שברגע שאפשרחברה בע״מ היא ההגנה הטובה ביותר לבעליםמה שכן היא לא תגן עליכם במקרה של עבירה פלילית כגון קעקוע לילד מתחת לגיל ההסכמה.

 

** יש לשים לב כי בהרבה מקרים חברות הביטוח יבקשו אישור כי לעובדים עצמם אין מחלות המועברות בדם כמו איידס.

** במקרה של רשלנות ״רפואית״ כמו מחט ישנה, דיו שלא בתקן משרד הבריאות וכוהביטוח אינו מכסה אתכם וכלל ההוצאות ופסקת התביעה תהיה עליכם בלי שום יכולת להגן על עצמכם עקב רשלנות שנגרמה ביודעין.

עוד בקטגוריה

תגובות לכתבה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *