ערבות אישית כוללת – בדרך כלל לא מוגבלת בסכום

מזל טוב!

הקמתם חברה בע״מ ואתם בדרך לבנק כדי לבקש אשראי לחברה. הגיוני סך הכל ודבר שכל בית עסק חייב אותו בכלל וחברה בע״מ בפרט בה אי אפשר

מזל טוב!

הקמתם חברה בע״מ ואתם בדרך לבנק כדי לבקש אשראי לחברה. הגיוני סך הכל ודבר שכל בית עסק חייב אותו בכלל וחברה בע״מ בפרט בה אי אפשר להתנהל דרך החשבון הפרטי שלכם (טעות שרוב העוסקים הפטורים והמורשים עושים הוא לא להפריד בין חשבונות הבנק האישיים והעסקיים שלהם).

חברה בע״מ הינה ישות משפטית נפרדת ולכן אי אפשר לעבוד באותו חשבון שהחיים הפרטיים שלנו מתנהלים בו ולכן חייב הפרדה.

 

דיברנו על ערבות אישית שזאת בעצם הבטחה לבנק שבמידה ובית העסק אינו יכול לקיים את התחייבויותיו הכספיות, הבנק יכול לקבל את הכסף שלו דרך בעלי המניות אשר חתמו על הערבות אבל לא כאן הדברים נגמרים.

 

הבנק תמיד ירצה לקבל את ההבטחה האופטימלית ביותר להחזר חובות כספיים ולכן ידרוש שהערבות תהא ״בלתי מוגבלת״. כלומר, בעלי המניות יהיו מחויבים במלוא החובות של החברה לא משנה מה גובה ההתחייבויות יהיה (בין אם מדובר באלפי, עשרות אלפי שקלים או אפילו כמה מיליונים החתומים יהיו חייבים לשלם עד השקל האחרון מכיסם הפרטי) ויכול להגיע לתביעות נגד החברה ובעלי המניות באופן אישי.

לכן, אם יש חוב חברה על סך 100,000₪ ומתוכן החברה יכולה לשלם 40,000₪ אתם החתומים תאלצו לשלם את ההפרש העומד על 60,000₪.
**במקרי קיצון אלו, תלוי בנק וגורמים נוספים יהיה ניתן לפרוס את החוב למספר חודשים ואף שנים.

אך בנוסף, יש אופציה שהיא פחות מקובלת.

לרוב אינה מתקבלת כלל עקב חוסר הבטחה מצד החותמים אל מול הבנק והיא מאוד תלויה בבנק, תכנית עסקית ועוד גורמים רבים אשר תלויים בסוג בית העסק, בעלי המניות ועודערבות מוגבלת בסכום מוגדר וקבוע מראש.

 

לדוגמא: חתמתם ערבות אישית כוללת על 100,000₪ והחוב שלכם עומד על 150,000₪, הבנק יכול לגבות מכם רק את ה-100,000₪ שעליהם חתמתם.

לכן, הבנק אינו רשאי לפעול נגד הערב (בעלי המניות שחתם) ולנסות לגבות ממנו את כלל החוב.
כל לקיחת ערבות חייבת להיות תחת ייעוץ משפטי מעורך דין מומחה אשר יציג בפניהם את כלל ההיבטים המשפטיים והכלכליים של צעד זה וינחה אותם כיצד להתנהל בצורה נכונה.

עוד בקטגוריה

תגובות לכתבה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *